کاهش 97 درصدی مسافران فرودگاه امام (ره)

به گزارش مدرسه باهنر، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: در فروردین سال 99 نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد پرواز ها 91 درصد و تعداد مسافران نیز 97 درصد کاهش داشته و در همین مدت 88 درصد از درآمد های این شرکت نیز کاهش یافته است.

کاهش 97 درصدی مسافران فرودگاه امام (ره)

به گزارش گروه مالی مدرسه باهنر محمد مهدی کربلایی در نشست معاون اول رئیس جمهوری با وزیر و معاونان وزارت راه و شهرسازی به مقایسه عملکرد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در اسفند 97 و 98 پرداخت و گفت: در اسفند سال 98 نسبت به اسفند سال قبل از آن تعداد پرواز ها 70 درصد کاهش یافت. همچنین در مدت مشابه 77 درصد تعداد مسافران و 60 درصد نیز کاهش درآمد ها را داشتیم.

وی با بیان این که حدود 5 هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در شهر فرودگاهی شاغل هستند، گفت: از این تعداد 3 هزار نفر در کل منطقه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) مشاغل مرتبط با خدمات فرودگاهی دارند. علی رغم این که ما اجاره های اماکن متعلق به شرکت را به مدت 2 ماه بخشیدیم، این خطر وجود دارد که با ادامه شرایط فعلی حدود سه هزار نفر بیکار شوند.

کربلایی گفت: تشکیل ستاد مبارزه با کرونا، ابلاغ و اجرای ضوابط طرح فاصله اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، تمرکز ورود و خروج مسافران از یک ترمینال به منظور اعمال نظارت و کنترل بیشتر، ابلاغ مصوبات ستاد ملی و نظارت بر حسن اجرا، تخصیص منابع و اعتبارات جهت تامین اقلام بهداشتی، تامین و توزیع اقلام بهداشتی (ماسک، دستکش، تجهیزات و مواد ضدعفونی) برای کارکنان عملیاتی و بخش اداری از جمله کار های صورت گرفته در این زمینه است.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) درباره اقدام های صورت گرفته در حوزه بار و مسافر نیز گفت: غربالگری تمام مسافران ورودی و خروجی با همکاری تیم بهداشت مرزی، اجرای پروتکل وزارت بهداشت در پذیرش مسافرین راستا های خاص (چین- ایتالیا- آمریکا-اسپانیا- انگلیس و آلمان)، تهیه و استقرار گیت های ضدعفونی هوشمند مسافر و بار با همکاری شرکت های دانش بنیان، نظارت بر عملیات ضدعفونی و گندزدایی تمام هواپیما ها و تجهیزات مرتبط با مسافرو بار، جمع آوری و انتقال پسماند های آلوده به محل مشخص شده توسط سازمان محیط زیست با نظارت وزارت بهداشت از جمله مواردی است که در این خصوص صورت گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کاهش 97 درصدی مسافران فرودگاه امام (ره)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 97 درصدی مسافران فرودگاه امام (ره)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید