37 بیمار کرونایی از بیمارستان هرات فرار کردند، اعلام آمادگی طالبان برای مبارزه با کرونا

به گزارش مدرسه باهنر، ایسنا نوشت: 37 نفر مشکوک به داشتن بیماری کووید19 از بیمارستانی در هرات فرار کردند.

37 بیمار کرونایی از بیمارستان هرات فرار کردند، اعلام آمادگی طالبان برای مبارزه با کرونا

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان، به خبرگزاری آلمان گفته است که افراد متواری به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان هرات در قرنطینه به سر می بردند. این افراد پس از ضرب و شتم کارکنان بیمارستان با کمک بستگانشان گریختند.

گفته می شود پلیس افغانستان برای جلوگیری از فرار این افراد اقدامی نکرده است. سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان از عدم دخالت پلیس در این حادثه انتقاد کرده است.

به گزارش دویچه وله مهدی حدید، عضو شورای ولایتی هرات، گفته است که از میان افراد متواری فقط یک نفر به ویروس کرونا مبتلا بوده است اما افراد دیگر فقط مشکوک به بیماری کرونا هستند و تا به امروز نتایج تست آنها تعیین نشده است.

همچنین فرهاد جلانی، سخنگوی والی هرات، به خبرگزاری آلمان گفته است تعداد افراد متواری 38 نفر بوده که فقط یکی از آنان به ویروس کرونا آلوده بوده است.

به گفته جلانی تلاش برای بازگرداندن افراد متواری ادامه دارد و مقامات پیروز شده اند هفت نفر از آنان را دوباره به بیمارستان برگردانند.

علت فرار این افراد از بیمارستان هنوز تعیین نیست. اما فیلم های ویدیویی که در شبکه های اجتماعی انتشار یافته نشان می دهند که بیماران در مورد نحوه معالجه خود با پزشکان و کارمندان بیمارستان اختلاف داشتند.

گروه طالبان هم که بخشی از افغانستان را تحت کنترل دارند اعلام کرده است، در مبارزه علیه کرونا همکاری خواهد کرد. سهیل شاهین، سخنگوی این گروه، گفته است که طالبان با نهادهای بین المللی بهداشتی در مبارزه علیه ویروس کرونا همکاری خواهد کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "37 بیمار کرونایی از بیمارستان هرات فرار کردند، اعلام آمادگی طالبان برای مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "37 بیمار کرونایی از بیمارستان هرات فرار کردند، اعلام آمادگی طالبان برای مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید