یمنی های مبتلا به کرونا با سرعت جان می دهند

به گزارش مدرسه باهنر، سازمان پزشکان بدون مرز شب گذشته اعلام نمود: مبتلایان به ویروس کرونا در شهر عدن واقع در جنوب یمن به سرعت جان خود را از دست می دهند.

یمنی های مبتلا به کرونا با سرعت جان می دهند

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری آناتولی، سازمان مزبور به علت مرک و میر سریع بیماران کرونایی در جنوب یمن اشاره ای نکرد.

این سازمان شرح داد: از مجموع 279 فرد مبتلا بستری شده در مرکز معالجه بیماران کرونایی طی مدت 30 آوریل (11 اردیبهشت) تا 31 ماه می (11 خرداد) 143 بیمار یعنی بیش از نیمی از بیماران جان خود را از دست دادند.

در همین رابطه تییری دوراند نماینده این سازمان و بنیانگذار مرکز معالجه بیماران کرونایی در شهر عدن یمن گفت: ما پذیرای تعداد بسیاری از بیماران کرونایی هستیم و حال عمومی شمار زیادی از آنان با سرعت زیاد رو به وخامت گذاشته و از جهان می فرایند و فرصت کافی برای نجات جان آنان نمی یابیم .

دوراند اضافه نمود: مردم یمن از مرگ سریع بیماران شگفت زده هستند و این امر برای آنان قابل درک نیست.

سازمان پزشکان بدون مرز به طور مستمر از سال 2007 در یمن مشغول فعالیت است و مدیریت شماری از پروژه ها را برعهده دارد و از مراکز بهداشتی و پزشکی در 13 استان کشور یمن حمایت و پشتیبانی می نماید.

این سازمان همچنین از ماه مd گذشته مدیریت مرکز معالجه بیماران کرونایی در بیمارستان الامل شهر عدن در جنوب یمن را برعهده گرفته است.

یمن تا شب گذشته 399 مبتلا به کرونا را به ثبت رسانده که از این میان 87 نفر جان باختند و 15 بیمار بهبود یافتند.

ویروس کرونا موسوم به کوید 19 اواسط ماه دسامبر (24 اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ؛ ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین خاطرنشان کرد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "یمنی های مبتلا به کرونا با سرعت جان می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمنی های مبتلا به کرونا با سرعت جان می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید