گزارش تفحص از نحوه اجرا قانون هدفمندی یارانه ها قرائت شد

به گزارش مدرسه باهنر، سخنگوی کمیسیون مالی مجلس در نشست امروز گزارش تفحص از نحوه اجرا قانون هدفمندی یارانه ها را قرائت کرد.

گزارش تفحص از نحوه اجرا قانون هدفمندی یارانه ها قرائت شد

به گزارش ، گزارش نهایی کمیسیون مالی در خصوص تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

سیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون مالی مجلس با بیان اینکه آنالیز تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بیش از دو سال طول کشیده است، بیان نمود: قانون هدفمندی یارانه ها در 15 دی 88 در مجلس به تصویب رسیده و 23 دی ماه همان سال توسط شورای نگهبان مورد تأیید نهاده شد و هیئت دولت مقررات زیادی را برای اجرای این قانون تصویب نموده است.

او اضافه نمود: دولت بعد از تصویب قانون هدفمندی یارانه ها اقدامات زیادی را برای جمع آوری اطلاعات خانوارها، صنایع و کشاورزان انجام داد و سازمان هدفمندی یارانه ها را در دی سال 89 تأسیس کرد.

سخنگوی کمیسیون مالی مجلس توضیح داد: از سال 89 تا انتها سال 96 که هیئت تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها این موضوع را آنالیز نموده است، سؤالات و ابهامات زیادی را داشته است.

او گفت: طی سال 90 تا 96 آنالیز استفاده مردم از حامل های انرژی نشان می دهد افزایش قیمت ها تأثیری بر کاهش مصرف نداشته است.

شاهرودی گفت: مصرف بنزین در سال 90، 55 ملیون لیتر در روز بوده است این در حالی است که در سال 96 این مصرف به 80 میلیون در روز رسیده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "گزارش تفحص از نحوه اجرا قانون هدفمندی یارانه ها قرائت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش تفحص از نحوه اجرا قانون هدفمندی یارانه ها قرائت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید