کاهش قیمت نفت به 40 دلار

به گزارش مدرسه باهنر، قیمت نفت در بازار های جهانی با تضعیف ارزش دلار و نگرانی در خصوص عرضه بیش از حد در بازار به 40.07 دلار در هر بشکه کاهش یافت.

کاهش قیمت نفت به 40 دلار

به گزارش گروه مالی مدرسه باهنر به نقل از رویترز، با تضعیف ارزش دلار و نگرانی در خصوص عرضه بیش از حد در بازار پس از اعلام اینکه 3 کشور فراوریکننده نفت حاشیه خلیج فارس به کاهش های داوطلبانه خود خاتمه می دهند، قیمت نفت کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 73 سنت کاهش 40.07 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 91 سنت کاهش 37.28 دلار معامله شد.

جیوانی استونو، تحلیلگر UBS گفت: افزایش اندک ارزش دلار بر قیمت نفت خام تاثیر گذاشته است. همچنین چشم انداز فراوری بیشتر عربستان، کویت، امارات و عمان در ماه جولای به قیمت ها یاری نکرد.

اوپک پلاس در روز شنبه توافق کردند تا توافق کاهش فراوری 9.7 میلیون بشکه ای خود را تا خاتمه ماه جولای ادامه دهند.

با این حال عربستان در آخر گفت کویت و امارات کاهش 1.18 میلیون بشکه ای که اکنون انجام داده اند و بیش از هدف معین شده اوپک پلاس است را تمدید نخواهند کرد.

همچنین نگرانی هایی وجود دارد که بروز نشانه های اخیر بهبود تقاضا، می تواند عرضه نفت غیراوپکی را بالا ببرد.

بجورنار تانهوگن، تحلیلگر بازار گفت: سطوح قیمتی سالم می تواند فراوریات محدود نشده سایر کشور ها نظیر آمریکا و کانادا را به حالت قبل برگرداند... و اگر فراوری در آنجا افزایش یابد، قیمت ها البته خسارت خواهد دید.

بانک گلدمن ساکز پیش بینی خود برای قیمت نفت برمت در سال 2020 را به 40.40 دلار و برای نفت خام امریکا به 36 دلار در هر بشکه افزایش و هشدار داد قیمت ها ممکن است در هفته های آینده به علت بی ثباتی در تقاضا و پر شدن مخازن کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کاهش قیمت نفت به 40 دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت نفت به 40 دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید