پنتاگون به مقاله انتقادی نیویورک تایمز حمله کرد

به گزارش مدرسه باهنر، وزارت دفاع آمریکا شدیدا به روزنامه نیویورک تایمز بابت انتشار مقاله ای در انتقاد از عملکرد این وزارتخانه حمله و این نشریه را به حمله به ارتش آمریکا متهم کرد.

پنتاگون به مقاله انتقادی نیویورک تایمز حمله کرد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا روز شنبه با انتشار یک مقاله وزارت دفاع آمریکا را به گرامی داشتن اعتقاد به برترپنداری نژاد سفید متهم نموده و از این وزارتخانه خواست اسامی پایگاه های نظامی آمریکا را بر مبنای نام قهرمانان آمریکا معین کند نه خائنان نژادپرست.

جاناتان هافمن، دبیر مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا در توئیتی نوشت: روزنامه نیویورک تایمز در روز رسمی یادبود کسانی که جانشان را در راه مبارزه کشورمان با استبداد و ظلم از دست داده اند، می تواند بیش از یک میلیون روایت درباره فداکاری های قهرمانان آمریکایی از زبان آن ها منتشر کند اما این کار را نمی کند.

او در ادامه توئیت هایش درباره این موضوع نوشت، هیات سردبیران روزنامه نیویورک تایمز از بین تمامی مطالبی که این نشریه می تواند درباره سربازان آمریکایی منتشر کند، تصمیم به حمله به ارتش آمریکا می گیرد.

هافمن ادعا کرد ارتش آمریکا دارای بیشترین حد از شایسته سالاری و تنوع قومیتی در این کشور و قدرتمندترین نیروی حامی خیر در تاریخ دنیا است. او نوشت: ما در مناسبت روز یادبود در آمریکا روایت های ناگفته زیادی درباره دلاوری ها را می توانیم بیان کنیم.

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله خود به قلم هیات سردبیران نوشت که ارتش آمریکا در نیمه اول قرن بیستم نام 10 پایگاه این ارتش در جنوب خاک این کشور را از روی نام افسران ارتش کنفدراسیون ایالات موتلفه متعلق به دوران جنگ های داخلی آمریکا معین نموده و این نامگذاری نمایانگر در آغوش کشیدن ایدئولوژی معتقد به برترپنداری نژاد سفیدپوست توسط مقام های فدرال است.

در ادامه این مقاله نیویورک تایمز عنوان شد: چرا ارتش آمریکا دارد اعتقاد به برترپنداری نژاد سفیدپوست را گرامی می دارد؟ زمان آن رسیده که نام این پایگاه ها تغییر یافته و از روی قهرمانان آمریکایی انتخاب گردد نه از روی نام خائنان نژادپرست.

روز یادبود که قبلا به عنوان روز اعطای مدال در آمریکا شهرت داشت، یک مناسبت فدرال در آمریکا برای آخرین روز دوشنبه ماه مه است و در این مناسبت یاد و خاطر مردان و زنان آمریکایی که در حین خدمت به ارتش این کشور کشته شدند گرامی داشته می گردد. در سال 2020 این روز مصادف با امروز (دوشنبه) است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "پنتاگون به مقاله انتقادی نیویورک تایمز حمله کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون به مقاله انتقادی نیویورک تایمز حمله کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید