وزارت خارجه ایران: هرگز سکوت شورای امنیت را در جنایت سردشت از یاد نخواهیم برد

به گزارش مدرسه باهنر، وزارت امور خارجه ایران در سالروز حمله شیمیایی صدام به سردشت اعلام نمود: هرگز حمایت و همراهی آمریکا و اروپا از صدام و سکوت شورای امنیت را در این جنایت فجیع از یاد نبرده و نخواهیم برد.

وزارت خارجه ایران: هرگز سکوت شورای امنیت را در جنایت سردشت از یاد نخواهیم برد

به گزارش گروه سیاست خارجی مدرسه باهنر، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سالروز بمباران شیمایی سردشت از سوی رژیم صدام در توئیتی با انتشار تصاویری از قربانیان این جنایت عنوان نمود: 33 سال از حمله شیمیایی به سردشت می گذرد. ما هرگز حمایت و همراهی آمریکا و اروپا از صدام را در این حمله وحشتناک فراموش ننموده و نخواهیم کرد.

در این توئیت آمده است: ما هرگز سکوت شورای امنیت را در این جنایت فجیع از یاد نبرده و نخواهیم برد. هر چه را که آنها ویران نموده اند، دوباره می سازیم.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز امروز طی سخنانی در کنگره ملی نفس های سوخته بمباران شیمیایی سردشت را نقطه اوج وحشیگری رژیم صدام خواند.(اینجا بخوانید)

وزیر خارجه همچنین گفت: اولین باری که شورای امنیت استفاده عراق از سلاح شیمیایی را محکوم کرد بعد از سرانجام جنگ ایران و عراق بود. البته الان سندهایش منتشر شده که آمریکایی ها تمام تلاششان را به کار بردند که بمباران حلبچه را به ایران نسبت دهند.

هفتم تیر سال 1366 رژیم بعث عراق اقدام به بمباران شیمیایی چهار نقطه سردشت کرد که بر اثر آن 119 نفر از ساکنان غیرنظامی این شهر شهید و بیش از هشت هزار نفر نیز دچار مصدومیت شیمیایی شدند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزارت خارجه ایران: هرگز سکوت شورای امنیت را در جنایت سردشت از یاد نخواهیم برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه ایران: هرگز سکوت شورای امنیت را در جنایت سردشت از یاد نخواهیم برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید