ورود تجهیزات سنگنین برای اشغال سیاتل؛شهردار وارد عمل شد، عکس

به گزارش مدرسه باهنر، ایسنا نوشت: شهردار شهر سیاتل آمریکا بعد از آنکه تظاهرکنندگان در منطقه خودمختارشان در این شهر با دراز کشیدن در خیابانها و نشستن روی موانع جلوی تلاشهای مقامهای شهرداری به منظور برچیدن منطقه تشکیل شده توسط آنها را گرفتند، به ملاقات آنها رفت.

ورود تجهیزات سنگنین برای اشغال سیاتل؛شهردار وارد عمل شد، عکس

خبرگزاری آسوشیتدپرس، اوایل روز آدینه گروهی با تجهیزات سنگین وارد منطقه خودمختار تشکیل شده توسط معترضان در سیاتل موسوم به اعتراض با اشغال کپیتول هیل (CHOP) شدند تا موانعی که بعد از تشکیل این منطقه در تاریخ هشتم ژوئن در آنجا کار گذاشته شد را برچینند. اما کمی بعد ظاهرا آنها عقب نشینی نموده و ریسک نکردند.

اوماری سالیزبری، یک خبرنگار محلی که در نشست بعد از ظهر آدینه معترضان با جنی دورکان، شهردار سیاتل شرکت داشت، بعد از این نشست به مدرسه باهنر گفت، شهردار قبول نموده که تا فردا یکشنبه برای برچیدن بخش عمده موانع صبر کند. دفتر شهردار این شهر به درخواست برای تایید این گزارش پاسخ نداد.

منطقه خودمختار معترضان در سیاتل بعد از درگیری ها با پلیسی که علیه آنها به گاز اشک آور متوسل شد، تشکیل شد.

دورکان با ابزار حمایت از این اعتراضات آن را ابراز مسالمت آمیز شکایت گروهی جامعه و میل آنها با ساختن یک دنیای بهتر خواند.

اما بعد از وقوع چند مورد تیراندازی در این منطقه، دورکان گفت، شهرداری منطقه خودمختار معترضان را برمیچیند. او ابتدا تظاهرکنندگان را تشویق به ترک آنجا کرد. علاوه بر آن او گفت، پلیس به یک حوزه مجاور که در پی درگیری ها با تظاهرکنندگان آنجا را تخلیه نموده بود، مجددا بر میگردد.

در عین حال گروهی از صاحبان فروشگاه ها و اصناف و املاک در آن منطقه خودمختار معترضان علیه شهرداری به خاطر مسامحه با این منطقه شکایتی را در دادگاه فدرال ثبت نموده و گفتند، مقام های آنجا در محروم شدن آنها از حقوقشان در قبال ملکشان شریک جرم هستند.

این اصناف گفتند، به دنبال تضعیف جنبش جان سیاهپوستان مهم است و اعتراضات علیه خشونتهای پلیس نیستند. اما از محدود شدن دسترسی خود به تجارتشان شکایت داشته و گاهی نیز به خاطر تصویربرداری از معترضان در مناطق عمومی و یا پاک کردن گرافیتی های اعتراضی از ویترین مغازه خود تهدید شده اند.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "ورود تجهیزات سنگنین برای اشغال سیاتل؛شهردار وارد عمل شد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود تجهیزات سنگنین برای اشغال سیاتل؛شهردار وارد عمل شد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید