هشدار مالکی درباره نخست وزیر عراق

به گزارش مدرسه باهنر، ایسنا نوشت: نخست وزیر پیشین عراق ضمن افشای طرح توطئه علیه کابینه مصطفی الکاظمی، تاکید نمود که از شرکت در آن خودداری و از این کابینه حمایت نموده است.

هشدار مالکی درباره نخست وزیر عراق

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، نوری مالکی، نخست وزیر پیشین عراق و رهبر ائتلاف دولت قانون این کشور (که 26 کرسی از مجموع 329 کرسی مجلس را در اختیار دارد) بدون شرح درباره اینکه چه کسانی از او چنین درخواستی نموده اند، اظهار کرد: بعضی از من خواستند که از طرح سرنگونی دولت فعلی با راه اندازی تظاهرات ها قبل و بعد از تشکیل آن حمایت کنم اما نپذیرفتم.

مالکی در ادامه گفت: به آنها گفتم به کابینه فرصت دهید تا ببینیم چگونه عمل می نماید آن موقع راستا درست مخالفت را در پیش می گیریم نه اینکه دوباره به جنگ، آتش سوزی، انفجار، کشتارها و خرابکاری ها بازگردیم. به آنها اطلاع دادم اگر دولت توانست بعضیزد، از آن حمایت خواهم کرد.

رئیس ائتلاف دولت قانون که دو دوره (از 2006 تا 2014) نخست وزیر عراق بوده، اضافه کرد: کابینه الکاظمی در ابتدای راه خود بوده و بحران های بزرگی از جمله ویروس کرونا، بحران اقتصادی، کاهش قیمت نفت و تروریسم پیش روی آن قرار دارند.

او در ادامه گفت: ائتلاف دولت قانون در این کابینه مشارکت ننموده و (در مجلس) به آن رای نداد اما اگر در راستا مثبت و درست حرکت کند، از آن حمایت می نماید.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "هشدار مالکی درباره نخست وزیر عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مالکی درباره نخست وزیر عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید