نتیجه آزمایش کرونای دومین سگ نیز مثبت شد

به گزارش مدرسه باهنر، اداره زراعت، شیلات و حفاظت هنگ کنگ از ابتلای دومین سگ در این منطقه به ویروس ناشناخته کرونا اطلاع داد.

نتیجه آزمایش کرونای دومین سگ نیز مثبت شد

به گزارش گروه بین الملل مدرسه باهنر، نتیجه آزمایش کرونای دومین سگ در هنگ کنگ درست چند روز بعد از آن مثبت شده است که اولین سگ مبتلا به این ویروس مرگبار جان خود را از دست داد.

روزنامه انگلیسی دیلی میل در این خصوص گزارش کرد، یک سگ از نژاد ژرمن شپرد که در منطقه پوک فو لام هنگ کنگ زندگی می کرد، به همراه یک سگ دیگر در همان محل اقامت در قرنطینه قرار گرفته اند.

اداره زراعت، شیلات و حفاظت (ADCFD) در بیانیه ای خاطرنشان کرد که قرنطینه بعد از آن صورت گرفت که تأیید شد صاحب سگ ژرمن شپرد به کووید-19 آلوده شده است.

طبق این گزارش، نتیجه آزمایش کرونای سگ دیگر مثبت نبوده است و هیچ یک از دو سگ علائمی از بیماری از خود نشان نداده اند.

اداره زراعت، شیلات و حفاظت هنگ کنگ در ادامه بیانیه خود اضافه نمود که هر دو سگی که در قرنطینه قرار گرفته اند، تحت نظارت و آزمایش های مداوم قرار دارند.

به دنبال انتشار ابتلای دومین سگ در هنگ کنگ به ویروس مرگبار کرونا، دولت هنگ کنگ از مردم خواسته است که حیوانات خانگی خود را رها ننمایند و از بوسیدن آنها خودداری نمایند.

با اینحال، مقام های هنگ کنگ تصریح نموده ند که در حال حاضر هیچ شواهدی موجود نیست که نشان دهد حیوانان می توانند منبع این ویروس مرگبار باشند یا اینکه در نتیجه ابتلا به آن بیمار شوند.

بنا به گفته این مقام ها، صاحبان حیوانات خانگی نباید از شیوع ویروس کرونا بعنوان دلیلی برای رها کردن حیوانات خانگی خود استفاده نمایند.

در تاریخ اول مارس (11 اسفند ماه 98)، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه آزمایش ویروس کرونای اولین سگ در هنگ کنگ که صاحبتش به این ویروس مبتلا بوده مثبت شده است که این اولین مورد از انتقال ویروس از انسان به حیوان به حساب می آمده است.

سگ مورد نظر درست چند روز بعد از خارج شدن از قرنطینه جان خود را از دست داد و به طور مداوم، آزمایش کرونا وی مثبت ضعیف اعلام شده بود و در یک مرکز حیوانات قرنطینه شده بود.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، در مورد اولین سگ مبتلا به کرونا، سازمان ای اف سی دی نمونه های برگرفته از دهان، بینی و مقعد این سگ را مورد آزمایش ویروس قرار داد که نتیجه آن مثبت بود اما علایم بیماری را نداشت.

بنا به گزارش دیلی میل، هر دو سازمان دنیای بهداشت حیوانات پاریس و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده آمریکا اعلام نموده اند که هیچ شواهدی موجود نیست مبنی بر اینکه حیواناتی چون گربه ها و سگ ها بتوانند این ویروس ناشناخته را انتقال دهند.

پیش از این نیز، سخنگوی سخنگوی ای اف سی دی تأکید نموده بود هنوز شواهدی ندارند که نشان دهد حیوانات خانگی هم به ویروس کووید 19 مبتلا می شوند یا آن را به انسان انتقال می دهند.

ویروس کرونا که از اواخر دسامبر 2019 از شهر ووهان چینی آغاز به شیوع پیدا کرد و هزاران نفر را در این منطقه درگیر کرد، هم اکنون به یک بیماری همه گیر در دنیا تبدیل شده است و نزدیک به 286 هزار نفر در سراسر دنیا به این ویروس مبتلا شده اند و بیش از 11 هزار و 500 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نتیجه آزمایش کرونای دومین سگ نیز مثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه آزمایش کرونای دومین سگ نیز مثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید