معرفی 6 کشور و 8 شهر برای سفر ایمن توسط سازمان جهانی گردشگری

به گزارش مدرسه باهنر، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، معرفی 6 کشور و 8 شهر برای سفر ایمن صورت پذیرفت.

معرفی 6 کشور و 8 شهر برای سفر ایمن توسط سازمان جهانی گردشگری

داستان چیست؟

کشورهای عربستان، ترکیه، اسلوونی، بلغارستان، پرتغال و موریتانی و شهرهای سویا، مادرید، بارسلون (اسپانیا)، مکزیکو، کانکون، یوکاتان، باخا کالیفرنیا (مکزیک) و اونتاریو (کانادا) نخستین مقاصدی هستند که با اجرای استانداردها و پروتکل های جهانی بهداشت، تمبر ایمنی و بهداشت را از شورای جهانی سفر و جهانگردی دریافت و برای پذیرش مسافر و جهانگرد اعلام آمادگی کرده اند.

این تمبر پروژه جدید سازمان جهانی سفر و جهانگردی است که با همه گیری ویروس کرونا به اجرا گذاشته شد. تمبر ایمنی و بهداشت با طراحی خاص به مسافران امکان می دهد دولت ها و مشاغل جهانگردی را که پروتکل های استاندارد جهانی بهداشت را اجرا می کنند، بشناسند و بتوانند سفرهای ایمن را تجربه کنند. تمبر جهانی ایمنی برای کمک به بازسازی اعتماد مسافران و سرعت بخشیدن به بهبود جریان سفر و صنعت جهانگردی در سراسر جهان طراحی شده و سازمان جهانی جهانگردی هم آن را تایید و از این پروژه حمایت کرده است.

شورای جهانی سفر و جهانگردی پیرامون معرفی 6 کشور و 8 شهر برای سفر ایمن گفت که مشاغل واجد شرایط همچون هتل ها، رستوران ها، خطوط هوایی و کروزها، اپراتورهای تور، مراکز خرید، حمل و نقل و فرودگاه ها می توانند پس از اجرای پروتکل های ایمنی و بهداشت که این سازمان تهیه کرده، این تمبر را دریافت کنند.

گلوریا گوارا، رئیس و مدیرعامل WTTC (شورای جهانی سفر و جهانگردی) می گوید: ما از بحران های گذشته آموخته ایم که پروتکل های استاندارد جهانی و سازگاری اعتماد به نفس مسافر را فراهم می کند. تمبر جهانی ایمنی برای کمک به بازسازی اعتماد مصرف کننده در سراسر جهان طراحی شده است.

وی اضافه می کند: ما از اینکه عربستان سعودی به عنوان رئیس گروه جهانگردی G20، کنکون، پرتغال (یکی از سریع ترین کشورهای در حال رشد در اروپا)، بارسلونا و شهرهای دیگر برای پذیرش پروتکل های بخش خصوصی سفر و جهانگردی و دریافت اولین تمبر جهانی ایمنی و بهداشت اعلام آمادگی کرده اند، خوشحالیم. سویل (سویا) نیز از جمله اولین مقصدهایی بوده که علاوه بر حمایت از تمبر، پروتکل های استاندارد جهانی را برای بهبودی سریع تر اجرا می کند.

رئیس شورای جهانی سفر و جهانگردی اظهار می کند: اکنون مسافران می توانند مقاصد مختلف جهان را که مجموعه جدیدی از پروتکل های جهانی را اتخاذ کرده اند، تشویق کنند تا هرچه بیشتر شرایط لازم برای اجرای طرح سفر ایمن را فراهم کنند. این امر به بخش سفر و جهانگردی کمک می کند تا دوباره تجارت و با رویکردی هماهنگ حرکت کند.

او ادامه می دهد: برای اولین بار بخش خصوصی جهانی در مورد پروتکل های سفرهای ایمن اجماع کرده که باعث ثبات خواهد شد و اعتماد به نفس مورد نیاز را برای شروع دوباره صنعت جهانگردی بازیابی می کند.

زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی که از پروژه سفر ایمن و تمبر جهانی ایمنی و بهداشت حمایت کرد، می گوید: ما از تمبر جهانی ایمنی WTTC و پروتکل های سفرهای ایمن و کمک آن به بازگرداندن اعتماد مسافران استقبال می کنیم. این کارها برای بازسازی اعتماد مهم است. همکاری بخش دولتی و خصوصی در اینجا مهم است و ما خوشحالیم که با WTTC در زمینه بهبود COVID-19 همکاری می کنیم. ما در هدف مشترک بازگشت جهانگردی متحد هستیم تا مزایایی را که فراتر از بخش است، بدست آورد. اعتماد و جهانگردی باعث افزایش تقاضای مصرف کننده، سرمایه گذاری و ایجاد شغل می شود و از این طریق فرصت هایی را برای همگان ایجاد می کند.

احمد الخطیب، وزیر جهانگردی عربستان سعودی نیز درباره مشارکت در این طرح می گوید: پروتکل های جهانی ایمن سفر WTTC با کمک به تأمین ثبات و اطمینان خاطر برای مسافران، گامی اساسی در این راستا برای بهبود است.

عربستان درحالی به این برنامه پیوسته و با دریافت تمبر جهانی ایمنی و بهداشت به عنوان یکی از مقاصد امن برای سفر معرفی شد که این کشور درباره برگزاری مراسم حج مردد است و تکلیف این مراسم مذهبی و فریضه مسلمانان را هنوز روشن نکرده است. این کشور قبل از گسترش ویروس کرونا، اهداف جاه طلبانه ای برای توسعه حوزه جهانگردی مذهبی در نظر گرفته بود. مقام های این کشور قصد داشتند شمار زائران و مسافران خارجی در عربستان را تا انتها سال 2020 به 15 میلیون نفر افزایش دهند که با شیوع ویروس کرونا این فرایند متوقف شد.

بیشتر بخوانیدحقایقی جالب در مورد کشور عربستان که شاید ندانید

ماریان مورو، مدیر کل جهانگردی بارسلونا یکی دیگر از مقاصدی که در همکاری با شورای جهانی سفر با اجرای پروتکل های جهانی بهداشت و دریافت تمبر ایمنی و بهداشت در معرفی خود به عنوان مقصدی امن سفر سعی دارد، می گوید: در حال حاضر اولویت بارسلونا متمرکز بر اتخاذ تدابیر امنیتی و پروتکل های مناسب است تا بازدیدکنندگان از طریق ایجاد پروژه شهر ایمن BCN و سایر ابزارهای نوآورانه در امان باشند.

او می افزاد: بخش های دولتی و خصوصی با هم همکاری می کنند تا در بارسلونا، امنیت و اطمینان را به صنعت جهانگردی و مسافران بازگردانند. ما در حال بازگشت دوباره تقاضاها و ابراز علاقه زیاد جهانگرد ها برای سفر به شهر مدیترانه ای خود هستیم. بنابراین برای تقویت این اعتماد، اجرای پروتکل های جهانی طراحی شده توسط WTTC را ضروری می دانیم، این امر به شما امکان می دهد صنعت سفر و جهانگردی با همان دستورالعمل های جهانی بهداشت و ایمنی که به محافظت از مسافران در سفرهای خود کمک می کند، همسو شود.

بیشتر بخوانیدجاذبه های جهانگردی بارسلونا | شهر رویایی اسپانیا

کارلوس جوآکان، فرماندار کوینتانا رو در مکزیک می گوید: کنکون و کارائیب مکزیک اقدامات ایمنی جدیدی را برای مسافران اعمال کرده که WTTC از طریق تمبر سفرهای ایمن به رسمیت شناخته و تصویب کرده است.

بیشتر بخوانیدسفر به مکزیک | 9 تا از جذاب ترین شهرهای مکزیک برای دیدن

ریتا مارکز، وزیر امور خارجه پرتغال هم اظهار می کند: پرتغال متعهد شده تا به جهانگردان اطمینان دهد آنها همیشه بهترین تجربه را در این کشور خواهند داشت. این تمبر همراه با برنامه پاک و ایمن پرتغال، یک قدم دیگر در اطمینان بخشی به همه افرادی است که به آنها اهمیت می دهیم. مقصد ما بر روی بازیابی متمرکز شده و اعتماد در هسته اصلی تجارت ما واقع شده است.

بیشتر بخوانیدبرترین جاذبه های جهانگردی پرتغال را از نزدیک لمس کنید!

آنتونیو جیمنز، مدیر کنگره و جهانگردی سویا نیز می گوید: سویا ابتکار طرح سفر ایمن شورای جهانی سفر و جهانگردی را که به عنوان یک سری از پروتکل های جهانی با هدف شروع دوباره سفر و جهانگردی به این بخش ارائه داده است، پشتیبانی و تحسین می کند که بی شک اعتماد به نفس مسافران را برمی گرداند و مهمتر از همه، سفر را دوباره ایمن می کند.

بیشتر بخوانیددر سفر به سویا چه کنیم؟ | راهنمای سفر به پایتخت فرهنگی اسپانیا !!

شورای جهانی سفر مجموعه اقداماتی را با عنوان پروتکل های سفر ایمن برای بازسازی اعتماد مسافران و ترمیم صنعت جهانگردی تهیه کرده که بر این اساس، مقاصد رویکردهای جدید بهداشتی و ایمنی را با توجه به کووید 19 اتخاذ می کنند. شورای جهانی سفر و جهانگردی گفته که انتظارات مسافران و آخرین یافته های پزشکی را در این دستورالعمل ها لحاظ کرده، در عین حال که دستورهای سازمان جهانی بهداشت (WHO) و مرکز کنترل پیشگیری از بیماری ها (CDC) را تعقیب می کند.

منبع: همگردی

به "معرفی 6 کشور و 8 شهر برای سفر ایمن توسط سازمان جهانی گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 6 کشور و 8 شهر برای سفر ایمن توسط سازمان جهانی گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید