قیمت مرغ به 19هزار تومان رسید

به گزارش مدرسه باهنر، رئیس انجمن پروش دهندگان مرغ گوشتی گفت: مرغ در حال حاضر بین 18.5 هزار تا 19.5 هزار تومان قیمت داردُ البته کنجاله سویایی که برای دام مصرف می گردد به کیلویی 14 هزار تومان رسیده، به همین جهت می توان ادعا کرد قیمت تمام شده مرغ هم بالا رفته است.

قیمت مرغ به 19هزار تومان رسید

رئیس انجمن پروش دهندگان مرغ گوشتی گفت: مرغ در حال حاضر بین 18.5 هزار تا 19.5 هزار تومان قیمت داردُ البته کنجاله سویایی که برای دام مصرف می گردد به کیلویی 14 هزار تومان رسیده، به همین جهت می توان ادعا کرد قیمت تمام شده مرغ هم بالا رفته است.

طی هفته های اخیر بسیاری از کالاها از جمله مرغ، تخم مرغ، کره، نوشابه و... افزایش قیمت داشته اند، محمد یوسفی در رابطه با چگونگی شرایط بازار مرغ در شرایط فعلی گفت: مرغ در حال حاضر قیمت مناسبی دارد و بین 18.5 هزار و 19.5 هزار تومان قیمت دارد. در شرایط فعلی این قیمت برای مرغ منطقی به نظر می رسد. چراکه ارزانتر از آن، فراوری کننده متضرر می گردد. اکنون کنجاله سویایی که برای دام مصرف می گردد به کیلویی 14 هزار تومان رسیده، به همین جهت می توان ادعا کرد قیمت تمام شده مرغ بالا رفته است.

وی با اشاره به اینکه همچنان یکی از ارزانترین کالاهای پروتئینی مرغ است در این زمینه شرح داد: بسیاری از کالاهای پروتئینی نوسان و افزایش قیمت داشته اند، حتی تخم مرغ از 20 هزار تومان هم گذر کرد و در آستانه 30 هزار تومان نهاده شد اما مرغ افزایش قیمت ادامه دار نداشت. به همین دلیل برای این کالا همیشه مشتری وجود دارد زیرا در زمره یکی از ارزانترین اقلام پروتئینی قرار می گیرد.

رئیس انجمن پروش دهندگان گوشتی افزود: برای مرغ خریدار وجود دارد زیرا مرغی که به بازار ارائه می گردد، بازگشتی ندارد. همچنین کالایی ارزان تر از مرغ سراغ دارید؟ زمانی ماهی نصف قیمت مرغ را داشت اما اکنون هر کیلوگرم ماهی نزدیک به 30 هزار تومان است. گوشت و محصولات دیگر نیز قیمت های بالاتری نسبت به این محصولات دارند.

منبع: ایلنا

منبع: خبرگزاری آریا

به "قیمت مرغ به 19هزار تومان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مرغ به 19هزار تومان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید