قیمت جدید پراید ، رشد 11 میلیونی قیمت پژو 405 ، خودروهای داخلی باز هم گران شدند

به گزارش مدرسه باهنر، قیمت ها با وجود همه وعده ها برای مدیریت بازار خودرو در این بازار هم چنان صعودی است به طوری که امروز چهارشنبه 15 مردادماه پراید با قیمت 81 میلیون تومان و پژو 405 با قیمت 142 میلیون تومان به متقاضیان عرضه می گردد.

قیمت جدید پراید ، رشد 11 میلیونی قیمت پژو 405 ، خودروهای داخلی باز هم گران شدند

به گزارش مدرسه باهنر به نقل از فارس، قیمت خودرو در بازار همچنان صعودی است و این در حالی است که قرار بود خودروسازان با دریافت مجوز افزایش قیمت محصولاتشان و عرضه خودرو زمینه را برای کاهش قیمت ها در بازار فراهم نمایند. اما عرضه پایین تر از تقاضا نتوانست عاملی برای کنترل قیمت ها در بازار باشد و در عین حال، فروش خودرو به روش قرعه کشی بهانه ای برای ترغیب بیشتر مردم به حضور در یک فرآیند بخت آزمایی بود تا شانس خود را برای برنده شدن محک بزنند. به گفته کارشناسان، این اتفاق بخشی از تقاضای خاموش برای خرید خودرو را نیز فعال کرد.

همچنین قرار بود قیمت خودرو در بازار با ابزار نظارت و با قید فروش حداکثر 10 درصد بالاتر از نرخ کارخانه، کنترل گردد که این تصمیم هم عملی نشد.

حال برآیند این اتفاقات، رشد هر روزه قیمت خودرو در بازاری است که ظاهراً برنامه خاصی برای مدیریت آن وجود ندارد. در این خصوص عزت الله اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس چند روز پیش با ارسال نامه ای به حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، خواستار تشکیل کمیته مشترک برای تهیه فوری طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو شد که تا به امروز از تشکیل این کمیته خبری نشده است.

  • قیمت خودرو همچنان بالا می رود؛ ریشه های التهاب کجاست؟ | روش قرعه کشی تقاضا در بازار را مدیریت می نماید؟

در این شرایط هرچند سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل می گوید: در شرایط فعلی تعداد فروشندگان خودرو در بازار زیاد است ولی خریداران فعلاً دست نگه داشته اند تا قیمت ها پایین تر بیاید اما قیمت ها همچنان فرایند صعودی دارد و متقاضیان خرید هر روز نگرانتر از روز قبل، قیمت ها را آنالیز می نمایند.

  • پراید همچنان می تازد

آنالیز بازار خودرو نشان می دهد امروز قیمت هر دستگاه سایپا 131 در بازار با رشد 3 میلیون تومانی نسبت به 10 روز گذشته به 81 میلیون تومان رسیده و در عین حال سایپا 111 با قیمت 93 میلیون تومان در بازار معامله می گردد که رشد 4 میلیون تومانی را نسبت به روزهای گذشته تجربه نموده است. همچنین هر دستگاه سایپا 132 نیز با قیمت 81 میلیون تومان در بازار عرضه می گردد.

در خصوص قیمت تیبا صندوق دار در بازار باید به رشد 5 میلیون تومانی قیمت طی روزهای اخیر اشاره کنیم به طوری که در حال حاضر این خودرو با قیمت 96 میلیون تومان به خریداران عرضه می گردد. قیمت تیبا 2 نیز در بازار با رشد 7 میلیون تومانی به 107 میلیون تومان رسیده است. هر دستگاه ساینا نیز در بازار به قیمت 108 میلیون تومان معامله می گردد.

  • رشد 11 میلیونی قیمت پژو 405

در خصوص محصولات ایران خودرو نیز می توان به قیمت 210 میلیون تومانی پژو پارس با موتور TU5 اشاره نمود. قیمت پژو 405 نیز با رشد 11 میلیون تومانی نسبت به روزهای گذشته به 142 میلیون تومان رسیده است. قیمت سمند LX نیز در بازار 7 میلیون تومان رشد داشته و به 145 میلیون تومان رسیده است.

در عین حال، هر دستگاه پژو 206 تیپ 5 با افزایش قیمت 12 میلیون تومانی، امروز در بازار 200 میلیون تومان به مشتریان عرضه می گردد. قیمت پژو 206 صندوق دار نیز در بازار 14 میلیون تومان رشد داشته و به 194 میلیون تومان رسیده است. هر دستگاه پژو 206 تیپ 2 نیز با رشد قیمت 9 میلیون تومانی به قیمت 164 میلیون تومان به مشتریان عرضه می گردد.

در خصوص پژو 207 دنده ای نیز باید به قیمت 235 میلیون تومانی این خودرو در بازار اشاره کنیم که در مقایسه با روزهای گذشته رشد قیمت 9 میلیون تومانی را تجربه نموده است. همچنین هر دستگاه پژو 207 اتوماتیک نیز با قیمت 310 میلیون تومان معامله می گردد که رشد 20 میلیون تومانی را طی روزهای اخیر داشته است.

قیمت رانا در بازار به 164 میلیون تومان رسیده که نشان دهنده رشد 13 میلیون تومانی قیمت این خودرو طی روزهای اخیر است. قیمت هایما نیز در بازار با رشد 30 میلیون تومانی به 560 میلیون تومان رسیده است.

در بازار خودرو امروز، سمند سورن با قیمت 190 میلیون تومان، هایما S7 با قیمت 560 میلیون تومان، دنا با قیمت 212 میلیون تومان و دنا پلاس با قیمت 262 میلیون تومان عرضه می گردد.

  • وعده هایی که عملی نشد

متقاضیان خرید خودرو در حالی همچنان مات و مبهوت قیمت های نجومی کارخانه و بازار هستند که مسئولان وزارت صنعت دو ماه پیش با وعده هایی مبنی بر کاهشی شدن قیمت خودروها، از مردم می خواستند تا برای خرید دست نگه دارند.

امیر جعفرپور، معاون دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت اردیبهشت سال جاری گفته بود: اولین توصیه ام به مردم این است که فعلاً از بازار، خودرو خریداری ننمایند تا قیمت ها براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت نهایی گردد.

وی گفته بود: وزارت صمت با تمام قوا در حال پیگیری قیمت خودرو است تا آنچه مردم خواستار آن هستند اتفاق بیفتد، در این میان از خودروسازان هم خواسته شده به سمت افزایش فراوری و ساماندهی فروش خودرو حرکت نمایند تا مردم شاهد جهش قیمت خودرو در بازار نباشند.

جعفرپور مدعی شده بود: با سازوکارهای جدید چون فروش به وسیله قرعه کشی، نداشتن پلاک جاری و...شاهد این خواهیم بود که بازار خودرو از التهاب های پیش آمده فاصله زیادی بگیرد و قیمت ها روال طبیعی خود را طی کند.

حال با گذشت حدود 3 ماه از این وعده ها، قیمت خودرو در بازار نه تنها کاهش نیافت بلکه بالاتر هم رفت و مردمی که برای خرید خودرو مبلغی را فراهم نموده بودند، حالا باید به فکر افزایش اندوخته خود باشند، البته اگر باز هم قیمت ها بالاتر نرود و با همین نرخ ها پیروز به خرید خودرو شوند.

  • پراید 93 میلیونی در بازاری با رکود کامل | جدیدترین قیمت ها در بازار خودرو
منبع: همشهری آنلاین

به "قیمت جدید پراید ، رشد 11 میلیونی قیمت پژو 405 ، خودروهای داخلی باز هم گران شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت جدید پراید ، رشد 11 میلیونی قیمت پژو 405 ، خودروهای داخلی باز هم گران شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید