شلیک موفقیت آمیز نسل جدید موشک های کروز ارتش

به گزارش مدرسه باهنر، نیروی دریایی ارتش در تمرین رزم سطحی شهدای دریادل رمضان صبح امروز موشک های کروز دریایی برد کوتاه و برد بلند فراوری وزارت دفاع را در محدوده شمال اقیانوس هند و دریای عمان با موفقیت شلیک کرد.

شلیک موفقیت آمیز نسل جدید موشک های کروز ارتش

به گزارش ایسنا، در تمرین رزم سطحی شهدای دریادل رمضان، نیروی دریایی ارتش، موشک های کروز دریایی برد بلند، اهداف پیش بینی شده را در فاصله دویست و هشتاد کیلومتری منهدم کردند که برد این موشک ها، قابل افزایش است.

در این تمرین موشک های ساحل به دریا و دریا به دریا با برد های کوتاه و بلند، همزمان از ساحل و عرشه شناور های نیروی دریایی ارتش با پیروزیت شلیک شد و اهداف تعیین شده را با دقت بسیار زیاد مورد اصابت قرار داد.

تمرین رزم سطحی شهدای دریادل رمضان که در ایام شهادت امام جعفر صادق علیه السلام و در اربعین شهادت دریادلان نیروی دریایی در حادثه کنارک اجرا شد، در مقایسه با تمرین های اجرا شده پیچیده تر و در نوع خود سخت بوده و برای نخستین بار با این ترکیب اجرا شد.

موشک های شلیک شده در این تمرین توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح با همکاری نیروی دریایی ارتش طراحی و فراوری شده است.

امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در سرانجام تمرین رزم سطحی شهدای دریادل رمضان شلیک موشک های کروز را گامی امید بخش در ارتقای توان دفاعی و بازدارندگی دانست و گفت: جهت روشن خوداتکایی و قطع وابستگی های تجهیزاتی را با همت متخصصان وزارت دفاع، مراکز دانش بنیان و جهادگران ارتش و مجموعه نیرو های مسلح، بدون توجه به تحریم های ظالمانه طی خواهیم کرد و شلیک پیروز موشک های برد بلند ما نشانه هایی از پیشرفت چشمگیر در هم افزایی نیرو های مسلح و صنایع دفاعی است.

همچنین امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش با پیروزیت آمیز خواندن تمرین رزم سطحی شهدای دریادل رمضان و شلیک موشک های برد بلند و کوتاه گفت: دستیابی به این پیروزیت جدید بومی با همت جوانان ولایتمدار ایرانی دست بلند جمهوری اسلامی برای مقابله با هر تهدیدی علیه نظام و مردم بوده و روحیه خودباوری در نیرو های مسلح را تقویت نموده است.

سردار سرتیپ قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دریادل نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح از هیچ تلاشی در جهت پشتیبانی و ارتقاء توان رزم نیرو های مسلح فروگذار نخواهد کرد و فراوری و تحویل دهی متنوع ترین، پیچیده ترین و پیشرفته ترین تجهیزات راهبردی در حوزه های رزم موشکی، زمینی، هوایی، دریایی، پدافندی، الکترونیک و راداری برگ زرینی در افتخارات وزارت دفاع بوده است.

همزمان با این تمرین امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش با خانواده شهدای حادثه کنارک ملاقات و بر پاسداشت خون شهدای آن نیرو تاکید و از صبر و روحیه خانواده شهدا تجلیل کرد.

بالگرد ها و شناور های نیروی دریایی ارتش نیز با حضور در مشهد شهدای دریادل رمضان این محل را گلباران و به مقام شامخ شهیدان والامقام شناور کنارک ادای احترام کردند.

امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه، ضمن سرکشی و بازدید از یگان های شناور سطحی، زیرسطحی، پروازی و موشکی نیروی دریایی ارتش مستقر در ناوگان جنوب، با ارزیابی توان رزم و روحیه کارکنان این یگان ها، به آن ها خداقوت گفته و سلام فرماندهی معظم کل قوا را به همه رزمندگان و مدافعان میهن اسلامی ابلاغ کردند.

منبع: فرارو

به "شلیک موفقیت آمیز نسل جدید موشک های کروز ارتش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک موفقیت آمیز نسل جدید موشک های کروز ارتش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید