دولت مستعفی یمن گفت و گو با شورای انتقالی را نپذیرفت

به گزارش مدرسه باهنر، برخی منابع دیپلماتیک خبر دادند که مقامات دولت مستعفی یمن از دیدار با رئیس شورای انتقالی جنوب در یمن خودداری کرده اند.

دولت مستعفی یمن گفت و گو با شورای انتقالی را نپذیرفت

به گزارش گروه بین الملل مدرسه باهنر، وبگاه خبری الخبر المینی به نقل از برخی منابع دیپلماتیک گزارش داد که مقامات دولت مستعفی یمن، متحد عربستان سعودی، از درخواست محمد بن سلمان ولی عهد سعودی برای دیدار با عیدروس الزبیدی رئیس المجلس الانتقالی الجنوبی (رئیس شورای انتقالی جنوب) در یمن که از حمایت امارات برخوردار است، سر باز زده اند.

در همین ارتباط، روز گذشته وبگاه وابسته به شورای انتقالی خبر داد که رئیس این شورا به دعوت محمد بن سلمان وارد ریاض شده بود.

طبق گزارش الخبر الیمنی مقامات دولت مستعفی یمن از دیدار با رئیس شورای انتقالی سر باز زده اند و خواستار اقدام نظامی علیه شورای انتقالی شدند.

وبگاه الخبر الیمنی همچنین در ارتباط با سفر عیدروس الزبیدی به ریاض نوشت که سعودی یکی از هواپیماهای پادشاهی خود را برای انتقال رئیس شورای انتقالی به ابوظبی فرستاده است و همزمان با این اقدام، مقامات دولت مستعفی را از هتل های خود بیرون رانده که این مسئله خشم عبدربه منصور هادی، رئیس دولت مستعفی یمن، را برانگیخته است.

برخی منابع در این ارتباط خبر دادند که با وخیم شدن اوضاع اقتصادی عربستان سعودی و کاهش درآمدهای نفتی این کشور به دلیل کاهش شدید قیمت نفت، ریاض به دولت ریاض نشین منصور هادی گفته است که از پایان این ماه (ماه مه) خبری از رزرو هتل و تقبل هزینه وزرای یمنی نیست و آن ها باید خود هزینه هایشان را متقبل شوند. از این رو، دولت هادی تلاش دارد پایتخت موقت اشغال شده به دست شبه نظامیان وابسته به امارات را دوباره به دست آورد.

الخبر الیمنی در ادامه گفت که دفتر منصور هادی، شامگاه روز چهارشنبه، تمام مشاورانش را از کشورهای خارجی فراخوانده است.

طبق گفته منابع، دفتر منصور هادی از تمام مشاوران خود خواسته که هر چه سریعتر بازگردند تا تشکیل دولت مورد بررسی قرار گیرد.

این وبگاه یمنی به نقل از برخی رسانه ها گزارش داد که پیشتر سعودی و امارات پافشاری می کردند که تعیین عبدالملک همراه با شورای انتقالی در رأس دولت احتاقتصادی آینده باشد؛ اما هادی و تمام اطرافیان او این درخواست را قبول نکردند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دولت مستعفی یمن گفت و گو با شورای انتقالی را نپذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت مستعفی یمن گفت و گو با شورای انتقالی را نپذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید