خبرنگاران ناقضان توصیه های پیشگیری از کرونا تحت تعقیب قرار می گیرند

به گزارش مدرسه باهنر، تهران - خبرنگاران - مدیرکل پیشگیری های امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از تحت تعقیب قرار دریافت ناقضان توصیه های پیشگیری از شیوع کرونا اطلاع داد.

خبرنگاران ناقضان توصیه های پیشگیری از کرونا تحت تعقیب قرار می گیرند

به گزارش روز دوشنبه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، رضا مسعودی فر اضافه نمود: عدم رعایت توصیه های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی قابل تعقیب کیفری است.

وی گفت: باتوجه به امکان شیوع گسترده این ویروس در تجمعات انسانی چنانچه برگزار کنندگان نمایشگاه ها، جشنواره های فروش و فروشگاه ها تدابیر لازم را برای پیشگیری از انتشار ویروس پیش بینی نکنند و به تذکرات وزارت بهداشت توجه نداشته باشند؛ با اعلام وزارت بهداشت یا دانشگاه های علوم پزشکی استان به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی و مطابق ماده 688 قانون مجازات اسلامی مجازات شوند.

مسعودی فر افزود: مطابق قانون مزبور اقدام علیه بهداشت عمومی تا یکسال حبس دارد .

مدیرکل پیشگیری های امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: همچنین افرادی که با علم و اطلاع از مبتلا بودن به کرونا اقدامات پیشگیرانه مثل قرنطینه یا مراجعه به مراکز درمانی را انجام ندهند و موجب انتشار و ابتلا دیگران شوند نیز ممکن است مشمول مجازات مقرر در قانون عنوان شده قرار گیرند.

وی اضافه نمود: با توجه به ضرورت حفظ جان شهروندان، انجام اقدامات پیشگیرانه وظیفه همگانی است و افراد نباید تفریح، خرید یا گردش خود را به بهای بیماری دیگران انجام دهند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ناقضان توصیه های پیشگیری از کرونا تحت تعقیب قرار می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ناقضان توصیه های پیشگیری از کرونا تحت تعقیب قرار می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید