خبرنگاران تخت روانچی: برجام ضمیمه قطعنامه شورای امنیت است

به گزارش مدرسه باهنر، نیویورک- خبرنگاران- نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به ادعای آمریکایی ها که برجام را با سازمان ملل متحد بی ارتباط می دانند، گفت: برجام ضمیمه قطعنامه 2231 است و آمریکا در اجرای هر دوی آنها وظایف قانونی دارد.

خبرنگاران تخت روانچی: برجام ضمیمه قطعنامه شورای امنیت است

مجید تخت روانچی روز چهارشنبه در یادداشت توئیتری خود، نوشت: ایالات متحده با زور رسانه ها ادعا می کند که برجام هیچ موضع قانونی در سازمان ملل ندارد اما برجام به قطعنامه 2231 شورای امنیت، ضمیمه شده است و ایالات متحده برای اجرای هر دوی آنها وظایف قانونی دارد.

وی تاکید کرد: ماده 2 قطعنامه 2231 از اعضا می خواهد که از اجرای برجام حمایت کنند: آمریکا از مسئولیت خود شانه خالی می کند.

مقامات آمریکا که از هجدهم اردیبهشت 1397 به طور یکجانبه از توافق بین المللی هسته ای ایران خارج شد، بر این ادعا متوسل شده اند که برجام یک پیمان بین المللی نیست و ارتباطی به شورای امنیت ندارد.

این ادعا از آن جهت دنبال می شود که دولت ترامپ در پی آن است که برجام را از قطعنامه 2231 جدا کند و در ادامه مدعی شود این کشور مشارکت کننده در قطعنامه است و می تواند برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران که در مهر ماه امسال به سرانجام می رسد، اقدام کند.

ادعایی که تا کنون از جانب روسیه و چین و همچنین متحدان اروپایی آمریکا رد شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تخت روانچی: برجام ضمیمه قطعنامه شورای امنیت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تخت روانچی: برجام ضمیمه قطعنامه شورای امنیت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید