خبرنگاران افتخارات ورزش نهاوند تبدیل به موزه می گردد

به گزارش مدرسه باهنر، همدان- خبرنگاران- مدیر مجموعه فرهنگی ورزشی علیمرادیان نهاوند گفت: افتخارات ارزنده ورزش این شهرستان را تبدیل به موزه می کنیم.

خبرنگاران افتخارات ورزش نهاوند تبدیل به موزه می گردد

فرهاد ادیب روز آدینه در نشست آنالیز ایجاد موزه ورزش نهاوند اعلام کرد: این موزه در راستای حفظ و نگهداری آثار و اسناد تاریخی ورزش این شهرستان ایجاد می گردد.

وی اعلام کرد: همچنین با ایجاد موزه ورزش می توانیم علاوه بر فراهم کردن فضای مناسب برای بازدید عموم مردم، ظرفیت های بالقوه تاریخ ورزش این شهرستان را به همگان معرفی کنیم.

ادیب با اشاره به اینکه نهاوند از قطب های اصلی ورزش به شمار می رود، گفت: این شهرستان از دیرباز مهد مفاخر عظیم ورزش ملی و بین المللی بوده است.

وی ایجاد موزه را پیشنهاد امین شایسته از ورزش دوستان شهرستان نهاوند و کارشناس حوزه میراث فرهنگی و گردشگری دانست و گفت: با اعلام فراخوان اسنادی را که در دست مردم و دستگاه های اجرایی واقع شده است را جمع آوری خواهیم کرد و انتظار داریم همکاری لازم صورت بگیرد.

ادیب ایجاد موزه ورزشی در نهاوند را یکی از فرصت های مناسب در راستای رونق گردشگری ورزشی دانست و یادآور شد: تمام آثار، اسناد و افتخارات را به صورت امانت از صاحبان آن دریافت نموده و در موزه به نمایش قرار می دهیم.

نهاوند با برخورداری از قهرمانان جهانی و آسیایی در رشته های مختلف ورزشی یکی از قطب های اصلی ورزش کشور به شمار می رود.

این شهرستان در 150 کیلومتری جنوب همدان واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران افتخارات ورزش نهاوند تبدیل به موزه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افتخارات ورزش نهاوند تبدیل به موزه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید