ثبت جهانی خیابان ولیعصر در سالجاری

به گزارش مدرسه باهنر، شهردار تهران ضمن تشریح برنامه های 99 شهرداری، از پیگیری اش برای ثبت جهانی خیابان ولیعصر در سال جدید اطلاع داد.

ثبت جهانی خیابان ولیعصر در سالجاری

پیروز حناچی در گفت وگو با مدرسه باهنر، در خصوص خاتمه قول هایی که در ابتدای تصدی اش به مردم تهران داد، گفت: پروژه هایی که به مردم قول داده بودیم در حال پیگیری هستند و تمام تلاشمان این است که بتوانیم آنها را محقق کنیم.

وی با بیان اینکه در برنامه های ارائه شده به شورای شهر اعلام نموده بودم که یکی از برنامه های اولویت دار دوران مدیریتم درتهران، ثبت جهانی خیابان ولیعصر است، توضیح داد: ثبت جهانی خیابان ولیعصر وارد لیست موقت شده و مسئولان سازمان میراث فرهنگی پیگیر این موضوع هستند و به نظر می رسد ثبت جهانی خیابان ولیعصر در امسال رقم بخورد.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه در خصوص بقیه پروژه ها از جمله ساماندهی روددره ها به دنبال سرمایه گذار هستیم و در این راستا با گروه های مختلف مذاکره نموده ایم، گفت: ساماندهی دره فرحزاد نیز یکی از اولویت های ما در این دوره مدیریت شهری بود که در ماه های پایانی سال گذشته، ضمن احیاء این دره، سعی کردیم مسیرگردشگری طبیعی و مذهبی را طراحی کنیم.

وی با بیان اینکه در این دوره مدیریت شهری به دنبال اجرای پروژه هایی هستیم که رضایت حداکثری مردم به خصوص در محلات را به همراه داشته باشد، اضافه کرد: در حال حاضر اجرای پروژه های عظیم تمام شده و در سالجاری با تغییر رویکرد جدی که داریم، اجرای پروژه های محلی را در دستورکار قرار دادیم و برای این مهم 2000 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته ایم.

اجرای پروژه های محله ای با اولویت بافت های فرسوده

اجرای پروژه های محلی از جنس مگا پروژه ها نیست

حناچی در ادامه با بیان اینکه این پروژه ها، از جنس مگا پروژه ها نیستند و در حد محلات هستند، اعلام کرد: از آنجایی که این پروژه ها بر اساس نظرات مردم محل و در راستای حل مسائل آن است، قطعا موجبات رضایت آنها را فراهم می نماید. به عنوان مثال در محله اتابک، خانه های فرهنگی ایجاد خواهند شد که به مردم در زمینه های مختلف آموزش می دهد و در واقع اجرای اینگونه پروژه ها حس رضایت مندی مردم را بیشتر نموده است، هرچند که از جنس هزینه کرد است تا درآمدزایی، اما این مسئله مهم نیست.

وی با بیان اینکه در سالجاری، اجرای پروژه های محله ای با اولویت بافت های فرسوده است، گفت: از 350 محله تهران، دفاتری در 150 محله مستقر هستند که وظیفه شناسایی پروژه های مردمی را با یاری شهروندان برعهده دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ثبت جهانی خیابان ولیعصر در سالجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت جهانی خیابان ولیعصر در سالجاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید