تعدیل 55 درصدی نیرو های صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران

به گزارش مدرسه باهنر، مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران از تعدیل نیروی 55 درصدی این صندوق خبر داد و گفت: 90 درصد دارایی های صندوق در سال های گذشته در زمینه املاک بوده است.

تعدیل 55 درصدی نیرو های صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران

به گزارش گروه اجتماعی مدرسه باهنر، محمد قائمی امیری مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران در نشست خبری که درباره عملکرد این صندوق طی دو سال گذشته برگزار شد گفت: صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران سال 87 با مصوبه نود و ششمین جلسه شورای شهر تهران تشکیل شد.

وی افزود: این صندوق به صورت خصوصی و غیرانتفاعی فعالیت آن ثبت شد و از طریق هیأت امنا اداره می شود. شهردار تهران نیز به کنندگی از پرسنل شهرداری 11 نفر عضو هیأت امنا را انتخاب می کند.

وی ادامه داد: 3 درصد از حقوق پرسنل و 3 درصد از سازمان های مربوطه در شهرداری که حقوق کارکنان را واریز می کنند به حساب صندوق ذخیره کارکنان شهرداری واریز می شود و بر همین اساس فعالیت های مالی انجام می گیرد که ذخیره ای برای آتیه کارکنان شهرداری در زمان بازنشستگی آن ها باشد. همچنین پس از فوت و یا قطع همکاری کارکنان امکان استفاده از مزایای صندوق وجود دارد.

امیری گفت: این صندوق 7 شرکت اصلی دارد و 5 شرکت نیز به صورت نیمه کنترلی و 3 شرکت سرمایه پذیر غیرکنترلی نیز با صندوق فعالیت می کنند.

وی گفت: دارایی های صندوق در سال 96، یک میلیارد و 100 میلیون تومان بود و این در حالی است که بدهی ها در همان زمان یک میلیارد و 233 میلیون گزارش شد یعنی به عبارتی 140 میلیارد تومان زیان انباشته تا سرانجام سال 96 وجود داشت.

وی با بیان اینکه 85 تا 90 درصد دارایی های صندوق در زمینه املاک بوده است گفت: این سبب شده بود که سبد دارایی صندوق غیرمتوازن باشد.

امیری گفت: همچنین در آن زمان 70 درصد دارایی صندوق تنها در یک پروژه در جزیره کیش بود که صندوق را با مسائل عجیب و مخاطرات فراوان همراه کرد و منجر به ورود سازمان بازرسی کل کشور شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر طی انعقاد تفاهم نامه 70 درصد دارایی های صندوق ذخیره ای کارکنان شهرداری از این پروژه در کیش آزادسازی شده است گفت: خوشبختانه در حال حاضر 40 درصد کاهش هزینه های مالی و اداری را در صندوق شاهد هستیم.

امیری گفت: طی دو ماه پس از سال 96، 55 درصد نیرو ها در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران تعدیل شدند و فعالیت 5 شرکت غیرکنترلی را نیز متوقف کردیم تا ساماندهی هایی صورت گیرد و از چالش های صندوق برون آئیم.

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران گفت: پس از دو سال دارایی های صندوق کاملا شناسایی شده، ولی 77 پرونده حقوقی در دادگاه ها در حال پیگیری است و مبالغ زیادی از اشخاص حقیقی به صندوق ذخیره کارکنان شهرداری برگشته است.

وی با بیان اینکه احتمال مختل شدن صندوق کارکنان شهرداری تهران وجود داشت گفت: در حال حاضر شرایط صندوق متناسب شده و سپرده های سنگین زیان ده را تسویه کرده ایم. کارکنان شهرداری نیز دیگر صف انتظار برداشت سپرده هایشان کاهش یافته و از 8 ماه به یک و نیم ماه رسیده است.

وی بیان داشت: 16 هزار سپرده طی دو سال و نیم گذشته در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تسویه شده است و کفه دارایی ها اکنون خوشبختانه در صندوق بیشتر از بدهی ها است.

امیری با اشاره به اینکه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران مجموعه هلدینگ است و در هر طرح مالی که بتوانیم در آن ورود می کنیم، گفت: هنوز به موضوع ورود به تولید گام برنداشته ایم، ولی اقداماتی را در این راستا شاید برنامه ریزی کنیم.

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران در مورد مطالبات صندوق در سرانجام سال 96، گفت: از 20 مرکز مطالبه وجود داشته که در حال حاضر این مشکل برطرف شده و توافقات حاصل شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تعدیل 55 درصدی نیرو های صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعدیل 55 درصدی نیرو های صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید