بازگشایی مرزهای امارات

به گزارش مدرسه باهنر، دبی از 7 ژوئیه پذیرای گردشگران خارجی خواهد بود

به گزارش رسمی کمیته ملی مدیریت بحران امارات در روز یکشنبه، فرودگاه های دبی از 7 ژوئیه (17 تیر) پذیرای گردشگران خارجی خواهند بود. مسافران باید پیش از ورود به امارات نتایج منفی تست کرونا خود را ارائه دهند یا تحت آزمایشات فرودگاه قرار بگیرند.

بازگشایی مرزهای امارات

کمیته ملی مدیریت بحران امارات اضافه نمود: از دیروز (22 ژوئن) به اماراتی هایی که در کشورهای دیگر مانده اند اجازه داده شد که به کشور خود بازگردند. همچنین از امروز (23 ژوئن) شهروندان اماراتی و افرادی که مقیم این کشور هستند می توانند به کشورهای دیگر سفر کنند.

این تصمیمات در پی قوانین و پروتکل های بهداشتی که از طرف کمیته ملی مدیریت بحران دبی وضع شده اند، اتخاذ شده است و گردشگران و شهروندان اماراتی می توانند با رعایت این پروتکل ها در فرودگاه های دبی تردد داشته باشند.

این کمیته گفت: هزاران نفر از مردمی که از ابتدای شیوع ویروس کرونا تحت تاثیر محدودیت های ناشی از آن قرار گرفتند، می توانند برنامه سفرهای خود را از سر بگیرند.

دستورالعمل های مورد احتیاج گردشگران بین المللی برای ورود به دبی

گردشگران خارجی که قصد سفر به دبی را داشته باشند باید اطمینان حاصل کنند که تمامی ملزومات سفر به امارات را دارا هستند.

گردشگران باید اپلیکیشن Covid-19 DXB را دانلود نموده و با ثبت جزئیات معینات خود در این اپلیکیشن، مقامات اماراتی را نسبت به شرایط سلامت خود با خبر سازند.

مسافران پیش از ورود به امارات، علاوه بر تکمیل فرم اظهارنامه سلامت، باید اطمینان داشته باشند که بیمه نامه سلامتشان نیز معتبر است.

تکمیل فرم اظهارنامه سلامت

تکمیل اظهارنامه قرنطینه

ایرلاین هایی که به مقصد امارات پرواز می کنند این اختیار را خواهند داشت تا از سوار کردن مسافرانی که هر یک از نشانه های کرونا را دارند خودداری کنند.

قبل از پرواز به دبی، آزمایش PCR لازم نیست. مسافران باید در فرودگاه های دبی این آزمایش را انجام دهند و تا زمان معین شدن نتیجه آزمایش PCR در خانه بمانند.

اگر نتیجه تست کرونا هر یک از مسافران مثبت بود، باید جزئیات شرایط خود را در اپلیکیشن مذکور ثبت کنند و به مدت 14 روز در قرنطینه به سر ببرند.

درجه حرارت بدن تمامی مسافران ورودی به محض ورود به فرودگاه دبی گرفته خواهد شد.

همچنین رعایت تمام اقدامات احتیاطی اعمال شده در دبی، مانند زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی دو متری و شستن مرتب دست ها، الزامی است.

اگر هر یک از مسافران مشکوک به علائم کووید-19 باشند، فرودگاه های دبی این حق را دارند تا اطمینان حاصل کنند که گردشگران عاری از ویروس کرونا هستند.

همچنین مسافران قبل از تهیه بلیط جهت دریافت تاییدیه از اداره کل مهاجرت دبی باید اقدام کنند.

تکمیل فرم دریافت تاییدیه از اداره مهاجرت دبی

گفتنی است دریافت تاییدیه ICA برای بازگشت آن دسته از افراد مقیم کشور امارات که اقامت آنها مربوط به سایر امارت ها (به جز دبی) است، همچنان اجباری است و این اطلاعیه فقط مخصوص افراد مقیم دبی می باشد.

احتمالا این مطلب را هم بپسندید:

منبع: فلای تودی

به "بازگشایی مرزهای امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مرزهای امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید