این ویتامین را بخورید تا کرونا نگیرید

به گزارش مدرسه باهنر، خبرنگاران: محققان در تحقیقات جدید اعلام نموده اند افرادی که دچار کمبود ویتامین D هستند، بیشتر در معرض ابتلا به کووید- 19 هستند، بنابراین توصیه می نمایند با مصرف ویتامین D به مقدار اندازه و جبران کمبود این ویتامین در بدن، خطر این بیماری را کاهش دهند.

این ویتامین را بخورید تا کرونا نگیرید

به گزارش مدرسه باهنر به نقل از سیناپرس، همان روزهای نخست شیوع دنیای ویروس کرونا، محققان اعلام کردند که مصرف ویتامین D می تواند خطر ابتلا به کووید- 19 را کاهش دهد. اما پس از آن، خبرهای ضد و نقیض دیگری هم به گوش رسید که مصرف این ویتامین تأثیر چندانی روی ابتلا به این ویروس ندارد.

محققان با مطالعه روی کارکنان مراکز درمانی که مدت زمان زیادی در معرض نور آفتاب قرار نداشتند و تست کرونای آنها نیز مثبت شده بود، دریافتند که 51 درصد از آنها که دچار کمبود ویتامین D بوده اند، به کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش دیلی میل، یافته ها حاکی از آن است که این مسئله حتی در افرادی با تفاوت های نژادی هم تأثیر گذار است به طوری که سیاهپوستان به دلیل این که به دلیل تیرگی پوست کم تر ویتامین D را از نور آفتاب دریافت می نمایند، بیشتر از سفیدپوستان به کرونا مبتلا می شوند.

با توجه به این یافته ها، محققان توصیه نموده اند که بهتر است مردم دنیا به جای این که چشم انتظار واکسن کرونا باشند، سعی نمایند از مکمل های ویتامین D استفاده نمایند تا کمبود بدن آنها تأمین گردد و به دنبال آن، خطر ابتلا به کووید- 19 به طور چشمگیری کاهش یابد. مصرف این ویتامین اگر تحت نظر پزشک و به اندازه احتیاج بدن صورت گیرد، هیچ عوارض جانبی به دنبال ندارد.

دانشمندان هنوز به درستی به ارتباط میان کمبود ویتامین D و ابتلا به کرونا دست نیافته اند. گزارش ها حاکی از آن است که از هر 5 انگلیسی، یک نفر به کمبود ویتامین D مبتلاست که این تعداد، 13 میلیون انگلیسی را دربرمی گیرد. اما این آمار در سیاهپوستان به بالای 90 درصد می رسد و از این رو بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند.

ویتامین D به تقویت سیستم ایمنی بدن و محافظت از بدن در برابر سرماخوردگی معمولی یاری می نماید. مقدار کافی ویتامین D در بدن معمولا بالای 50 نانوگرم در میلی لیتر است که پایین تر از این می تواند اهمیت داشته باشد. اگر ویتامین D فردی پایین تر از 30 نانوگرم در میلی لیتر باشد، می توان گفت که فرد دچار کمبود ویتامین D شده و باید آن را جبران کند. مصرف روزانه 10 میکروگرم این کمبود را رفع خواهد نمود.

منبع: اقتصادنیوز

به "این ویتامین را بخورید تا کرونا نگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این ویتامین را بخورید تا کرونا نگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید