ایران و سوریه توافقنامه همکاری های نظامی و امنیتی امضا کردند

به گزارش مدرسه باهنر، سانا گزارش داد: سوریه و جمهوری اسلامی ایران امروز توافق جامعی برای تقویت همکاری های نظامی و امنیتی امضا کردند.

ایران و سوریه توافقنامه همکاری های نظامی و امنیتی امضا کردند

بر اساس این گزارش؛ این توافق با حضور ژنرال علی عبدالله ایوب وزیر دفاع و جانشین فرمانده کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه و سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران به امضا رسید.

دو کشور در بیانیه پایانی مشترک خود بر ادامه هماهنگی میان دو طرف برای مقابله با چالش ها و خطرات متعدد و رو به افزایش و ادامه مقابله با تروریسم تکفیری مورد حمایت بعضی قدرت های منطقه ای و بین المللی با هر نام و نشان تاکید نمودند.

ژنرال علی عبدالله ایوب در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سرلشکر باقری تاکید نمود: روابط سوریه و ایران راهبردی و محکم است.

وی اضافه کرد: علی رغم افزایش فشارها و تهدیدات همکاری های نظامی و امنیتی بین دو طرف منحصر به فرد است و همچنان در تمام حوزه ها ادامه دارد. با پایبندی به اصول ملی با همه چالش های جدید مقابله ها خواهیم کرد. با کوشش همه سوری ها و همکاری با برادران و دوستان و همپیمانان که بر مقابله با تروریسم تاکید دارند، بر این فصل جدید از جنگ غلبه خواهیم کرد.

از سوی دیگر سرلشکر باقری هم تاکید نمود: ملت های منطقه و محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران و سوریه برای توسعه و تحکیم روابط نظامی و دفاعی و امنیتی مصمم هستند.

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران بیان نمود: فرایند توافقنامه های همکاری همچنان ادامه دارد و این توافقنامه ها عزم ما را برای همکاری مشترک تقویت کرد.

شایان ذکر است که سرلشکر باقری به همراه یک هیات نظامی بلندپایه دیروز به دعوت ژنرال علی عبدالله ایوب راهی دمشق شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایران و سوریه توافقنامه همکاری های نظامی و امنیتی امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و سوریه توافقنامه همکاری های نظامی و امنیتی امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید