اقدام تازه آمریکا برای جلوگیری از ارسال سوخت ایران به ونزوئلا

به گزارش مدرسه باهنر، فارس نوشت: آمریکا بعد از ناکامی ماه گذشته در جلوگیری از ارسال محموله سوخت 5 نفت کش ایران به ونزوئلا تلاش تازه ای را برای ممانعت از تجارت قانونی این دو کشور آغاز کرده است.

اقدام تازه آمریکا برای جلوگیری از ارسال سوخت ایران به ونزوئلا

خبرگزاری رویترز گزارش داد چند دادستان فدرال شکوائیه ای برای توقیف محموله سوخت 4 نفتکش ایران که در حال حرکت به سوی ونزوئلا است تنظیم کرده اند.

رویترز این اقدام را جدیدترین اقدام از سوی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای افزایش فشار اقتصادی بر ایران و ونزوئلا به عنوان دو دشمن آمریکا تعبیر کرده است.

تحریم های آمریکا به کمبود سوخت در ونزوئلا منجر شده است. با این وجود، مقام های آمریکایی در محافل خصوصی می گویند شکست دولت آمریکا در براندازی نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به عاملی برای سرخوردگی ترام پ منجر شده است.

دادستان های فدرال با تنظیم این شکوائیه به دنبال جلوگیری از تحویل محموله سوخت چهار نفتکش تحت پرچم لیبری هستند که در حال انتقال سوخت ایران به ونزوئلا است.

دادستان های آمریکایی علاوه بر این خواستار جلوگیری از انتقال پول ناشی از فروش این محموله ها به ایران شده اند.

وزارت خزانه داری آمریکا حدود 10 روز پیش پنج ناخدای نفتکش های مورد استفاده برای انتقال بنزین ایران به ونزوئلا را در فهرست تحریم قرار داد.

در بیانیه ای که روی وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته این 5 فرد به دلیل مرتبط بودن با خطوط کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار گرفته اند.

ایران از ماه آوریل 5 نفتکش که مجموعا حدود 1.5 میلیون بشکه بنزین حمل می کردند به ونزوئلا که به شدت به سوخت نیازمند است، ارسال کرد. این محموله ها اندکی از صف های طولانی در پمپ های بنزین این کشور کاسته است.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "اقدام تازه آمریکا برای جلوگیری از ارسال سوخت ایران به ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام تازه آمریکا برای جلوگیری از ارسال سوخت ایران به ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید