آیا ایران فناوری پیشرفته تشخیص چهره همگانی را در دسترس دارد؟ سیستم تشخیص چهره برای جریمه عابران پیاده

به گزارش مدرسه باهنر، در خبری که فعلا در رسانه های ایران در حد جریمه عابران پیاده در ایران مطرح شده، رسانه ها و خبرگزاری ها نوشته اند که:

آیا ایران فناوری پیشرفته تشخیص چهره همگانی را در دسترس دارد؟ سیستم تشخیص چهره برای جریمه عابران پیاده

رییس پلیس راهور ناجا از طراحی سامانه ای برای جریمه عابران پیاده خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار سیدکمال هادیانفر در مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم پلیس راهور تهران بزرگ، گفت: ما باید به رعایت حق تقدم با اولویت عابران پیاده برسیم و به سمت جریمه کردن افراد برویم.

وی ادامه داد: ما سامانه مربوطه را طراحی کرده ایم، کد ملی و چهره افراد را هم داریم می توان تطبیق داد و جریمه کرد. اگر عابر پیاده تخلف کرد، می توان با این شیوه او را جریمه کرد.

به گفته رییس پلیس راهور ناجا، می توان این طرح را با همراهی شهرداری تهران به شکل پایلوت اجرایی کرد.

بدون تفسیر بیشتر امیدواریم که به زودی جزئیات بیشتری از ماهیت فناوری تشخیص چهره در ایران، جزئیات فنی کار و کاربردهای متعدد آن را بخوانیم.

در این کاربرد احتمالی خاص چیزهایی که مطرح می شوند این است که دقت سیستم تشخیص چهره ایران در چه حد است، آیا فرضا تحت تاثیر زویای متفاوت صورت نسبت به عکس گرفته شده در هنگام درخواست کارت ملی هوشمند یا کوتاه شدن و بلند شدن موی صورت یا اکسسوری هایی مانند عینک قرار نمی گیرد؟ میزان جریمه چقدر است و آیا مثلا به شخص به صورت اتوماتیک پیامک می شوند؟

سؤالات بسیار زیاد دیگری هم مطرح می شوند که با توجه به خام بودن خبر، پرسش آنها را می گذاریم برای بعد.

منبع: یک پزشک

به "آیا ایران فناوری پیشرفته تشخیص چهره همگانی را در دسترس دارد؟ سیستم تشخیص چهره برای جریمه عابران پیاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ایران فناوری پیشرفته تشخیص چهره همگانی را در دسترس دارد؟ سیستم تشخیص چهره برای جریمه عابران پیاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید