آمریکا و اروپا باید از آسیا در مبارزه علیه کرونا درس بگیرند

به گزارش مدرسه باهنر، کارشناس ارشد امور اضطراری سازمان جهانی بهداشت اقدامات کشورهای آسیایی در مبارزه با کرونا و تداوم آن ها را ستود و گفت اروپا و آمریکای شمالی باید از الگوی کشورهای آسیایی دنباله روی کنند.

آمریکا و اروپا باید از آسیا در مبارزه علیه کرونا درس بگیرند

به گزارش مدرسه باهنر از فارس، یک کارشناس سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه گفت اروپا و آمریکای شمالی باید از الگوی کشورهای آسیایی در تداوم اقدامات ضد شیوع کرونا و قرنطینه هر کسی که با افراد مبتلا در تماس قرار می گیرد، دنباله روی کنند.

به گزارش رویترز، مایک رایان کارشناس ارشد امور اضطراری این سازمان در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: منطقه اروپای سازمان جهانی بهداشت که شامل روسیه می شود، در هفته گذشته 8500 مرگ را ثبت کرد و نیمی از کشورها شاهد افزایش 50 درصدی موارد ابتلا بوده اند.

وی افزود: در ماه های اخیر مقامات استرالیا، چین، ژاپن و کره جنوبی شیوع را با تشخیص موارد و قرنطینه آن ها کاهش داده اند.

رایان گفت: آن ها بعد از رسیدن به خط سرانجام هم به دویدن ادامه دادند زیرا می دانستند مسابقه تمام نشده و خط سرانجام کذب بوده است. بسیاری از کشورها یک خط سرانجام فرضی قرار دادند و وقتی از آن رد شدند، فعالیت های خود را کند کردند.

این مقام سازمان جهانی بهداشت افزود: کشورهای آسیا، جنوب آسیا، غرب اقیانوس آرام که پیروز بوده اند، به عقیده من این فعالیت های اساسی را ادامه دادند.

تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت هم از مقامات کشورها خواسته به مبارزه علیه ویروس کرونا ادامه دهند.

او در همین خصوص گفت: می دانم خستگی ایجاد شده اما ویروس نشان داده هر زمان گارد خود را باز کنیم می تواند به سرعت بازشود و بیمارستان ها و سیستم درمانی را تهدید کند.

منبع: جام جم آنلاین

به "آمریکا و اروپا باید از آسیا در مبارزه علیه کرونا درس بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا و اروپا باید از آسیا در مبارزه علیه کرونا درس بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید